Kurumsal

Dünya Grup 1983 yılında Ankara Çubuk ilçesinde büyükbaş hayvan besicilik işine başlamıştır. Aynı tarihlerde kırmızı et üretimi de yaparak toptan et ticaretini besicilikle beraber yürütmüştür.

2003 yılında turizm de yükselen bir değer olan Antalya da kırmızı et sektöründeki boşluğu görerek bu bölgeye yatırım kararı almıştır ve ilk besi çiftliğini Döşemealtı ilçesinde kurmuştur.

2008 yılında Antalya da otellere ve yerel-ulusal zincir marketlere kırmızı et tedarik işine başlamıştır.

2015 yılına gelindiğinde, Antalya ve Burdur daki çiftliklerde yıllık 3.000 adet büyükbaş kapasitesine ulaşarak bölgenin en büyük besi çiftliklerinin arasında yer almaktadır.

DÜNYA ET A.Ş. çiftliklerde ürettiği eti direk olarak tüketiciye ulaştırmak için projeler geliştirmeye başladığında, DÜNYA DÖNER et entegre tesisini döner eti üretmek için 2015 yılında kurma kararı almıştır.

2017 yılında Antalya organize sanayi bölgesinde inşaatına başlanan DÜNYA DÖNER et entegre tesisimiz 2018 yılında faaliyete girmiştir. Avrupa standartlarında üretim yapan fabrikamız yıllık 5.400 ton kapasitesi ile sadece bölgenin değil tüm Türkiye'nin önde gelen entegre tesislerinden biri olmuştur.

2018 yılının son aylarında Dünya Döner şubelerinin faaliyete geçmesi ile birlikte perakende sektöründe de yerini almıştır.

40 yıla yakın üretici firma olan Dünya Grup Dünya Döner markasını 3 yılda Türkiye nin 35 ilinde
107 şubeye ulaştırarak franchise sektöründe kendi kanıtlamıştır.

Dünya Grup, Burger sektöründe uygun fiyata kaliteli ürün modeli oluşturarak burger sektörüne yeni bir soluk ve heyecan katmak için harekete
geçmiş ve yaklaşık 1 yıldır Ar-Ge ve altyapı çalışmalarıyla Ekstra Burger markasını kurmuştur.
Hedefimiz 2022 yılında Türkiye geneli 100 şube açarak Dünya Döner de
yakaladığımız başarıyı devam ettirmektir.

POLİTİKAMIZ

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI Müşteri ...